Rozwody, Alimenty, Podział majątku

Adwokat Leszek Adamczyk specjalizuje się w reprezentowaniu klientów w sprawach rozwodowych oraz związanych z alimentami. Postępowanie rozwodowe nie jest postępowaniem mniej skomplikowanym od innych i również wymaga profesjonalizmu dla osiągnięcia celu zgodnego z wolą klienta. W toku postępowania rozwodowego sąd zasadniczo ustala przyczyny rozkładu pożycia małżonków. Brak profesjonalnego pełnomocnika może skutkować wieloma negatywnymi konsekwencjami, jak oddalenie powództwa rozwodowego, nie przyznanie alimentów, przyznanie tychże alimentów w zbyt niskiej wartości bądź w kwocie zbyt wysokiej jak na możliwości strony zobowiązanej do ich uiszczania. Skorzystanie z pomocy adwokata w takich sytuacjach wydaje się być niezbędne i daje klientowi pewność właściwej reprezentacji jego interesów.

 

Sprawy rozwodowe niosą też z sobą najczęściej problem podziału majątku małżeńskiego po ustaniu małżeństwa. Zagadnienie to wymaga pomocy profesjonalisty, który pomoże skalkulować wartość majątku, zaproponuje sprawiedliwy i zgodny z oczekiwaniami klienta jego podział oraz przeprowadzi postępowania przed sądem, bądź ugodowo w trybie pozasądowym. Najczęściej majątek małżeński jest to majątek dorobkowy tworzony przez wiele lat i warto tutaj zabezpieczyć swój interes, co bez pomocy adwokata może być trudne.

 

Niezależnie od wyżej wymienionych zagadnień Kancelaria Adwokacka LEX PERFECTA prowadzi inne sprawy rodzinne w zakresie określonym przepisami prawa, w szczególności przepisami kodeksu rodzinnego i opiekuńczego.

 

Zajmujemy się również innymi kwestiami, które co prawda nie są związane z samym rozwodem w sposób bezpośredni, jednak również posiadają niezwykle istotne znaczenie.

 

Zakres naszych kompetencji obejmuje:

 

– Prowadzenie spraw o separację oraz pełne poradnictwo prawne w tym zakresie;

– Prowadzenie spraw o rozwód, zarówno tych bez orzekania o winie współmałżonka jak też z orzekaniem o winie;

– Prowadzenie oraz porady w zakresie spraw o alimenty na dzieci lub małżonka;

– Prowadzenie oraz poradnictwo w zakresie spraw o ustalenie kontaktów z dziećmi;

– Prowadzenie spraw oraz poradnictwo w zakresie podziału majątku pomiędzy małżonkami;

– Prowadzenie spraw o podział majątku wspólnego;

 

– Prowadzenie spraw o ustalenie lub zaprzeczenie ojcostwa;

– Ustalenie miejsca pobytu dziecka.

 

Nasza kancelaria adwokacka oferuje wsparcie w zakresie rozwodów wszystkim tym klientom, którzy są zainteresowani w pełni profesjonalnym, a zarazem rzetelnym prowadzeniem wszelkich czynności związanych z rozwodem i reprezentacją przed sądem.

NAPISZ LUB ZADZWOŃ

Kontakt z nami

Kancelaria Adwokacka
LEX PERFECTA

Adwokat Leszek Adamczyk
ul. Sukiennicza 8
43-300 Bielsko-Biała
NIP: 547-145-45-71

tel./fax: 33 822 32 27
kom. 790 896 079
e-mail: kancelaria@lex-perfecta.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piatek 8:00 - 16:00

*z uwagi na rozprawy sądowe prosimy o wcześniejsze uzgodnienie terminu spotkania


NUMER KONTA DO WPŁAT:
08 1600 1462 1863 7470 7000 0003Call Now Button