Adwokat Leszek Adamczyk - Kancelaria Adwokacka  LEX PERFECTA  w Bielsku-Białej

 

KANCELARIA ADWOKACKA adwokat Leszek Adamczyk

 

Jesteśmy po Twojej stronie!

   AKTUALNOŚCI

 

04-03-2015

Coraz więcej seniorów jest zainteresowanych dożywotnim świadczeniem w zamian za przeniesienie własności nieruchomości, z decyzjami wstrzymują się jednak do momentu uchwalenia przepisów. Jendnak prace nad regulacjami się przedłużają.

20-01-2015

Znoszą one wymóg uzyskiwania pozwolenia na budowę lub przebudowę wolnostojącego domu jednorodzinnego - chodzi o inwestycje, które nie oddziałują na sąsiednią nieruchomość. Konieczne będzie jedynie zgłoszenie budowy wraz m.in. z projektem budowlanym. Starosta będzie miał 30 dni na ewentualne wniesienie sprzeciwu do zgłoszenia.

16-01-2015

Drastycznie mają wzrosnąć mandaty za przekroczenie prędkości - zakłada projekt nowelizacji Prawa drogowego. Szczególnie surowo karani będą recydywiści szalejący w terenie zabudowanym.

07-01-2015

Orzeczenia w sprawach cywilnych i handlowych, a także ugody sądowe oraz dokumenty urzędowe wydane przez sądy innych państw członkowskich Unii Europejskiej będą mogły być egzekwowane w Polsce bez konieczności uzyskania klauzuli wykonalności.

22-12-2014

Szanowni Państwo w okresie od dnia 22 grudnia do 7 stycznia 2015r. Kancelaria bedzie pracowac zgodnie z przygotowanym harmonogramem.

 

22-12-2014

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących minionego roku i planów na nadchodzący nowy rok. W tych wyjątkowych dniach pragnę Państwu życzyć wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań, zdrowia, pogody ducha, spełnienia wszystkich marzeń.

 

Adwokat Leszek Adamczyk

19-12-2014

Sejm znowelizował ustawę o dowodach osobistych, ustawę o ewidencji ludności oraz ustawę - Prawo o aktach stanu cywilnego - i przesunął z 1 stycznia na 1 marca przyszłego roku termin wejścia w życie przepisów wprowadzających System Rejestrów Państwowych.

09-12-2014

W związku z wdrożeniem systemu informatycznego, integrującego rejestry prowadzone przez Ministerstwo Sprawiedliwości, Ministerstwo Finansów, Główny Urząd Statystyczny oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych, od 1 grudnia 2014 r. można szybciej rozpocząć działalność gospodarczą. Jedną z najważniejszych zmian jest automatyczne nadawanie numerów NIP i REGON.

02-12-2014

Akt całościowo reguluje zasady ochrony ofiar i świadków przed zastraszeniem i odwetem w trakcie i po zakończeniu postępowania karnego i karnoskarbowego. Ochrona na czas czynności procesowych ma być stosowana w każdej sprawie, w której istnieje ryzyko zagrożenia dla życia lub zdrowia świadka. Decyzję o zapewnieniu pomocy i ochrony będzie podejmował komendant wojewódzki Policji.

27-11-2014

Sklepom internetowym nie wolno zastrzegać, że odstąpienie od umowy jest możliwe tylko gdy zwracany towar jest nieużywany oraz w oryginalnym i nienaruszonym stanie. Potwierdził to niedawno Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, podtrzymując decyzję Prezesa UOKiK - informuje Urząd.

Kancelaria Adwokacka LEX PERFECTA

43-300 Bielsko-Biała, ul. Sukiennicza 8,

Telefony: 33 822 32 27,     790 896 079

Godziny pracy : pn-pt - 8:00 17:00

Kancelaria :: Zakres działalności :: Usługi dodatkowe :: Porady online :: Kontakt
wykonanie: www.kompmar.net.pl