Adwokat Leszek Adamczyk - Kancelaria Adwokacka  LEX PERFECTA  w Bielsku-Białej

 

KANCELARIA ADWOKACKA adwokat Leszek Adamczyk

 

Jesteśmy po Twojej stronie!

   AKTUALNOŚCI

 

01-06-2017

1 czerwca 2017r. wchodzi  w życie nowelizacja KPA. Głównym celem ustawy zmieniającej jest przyspieszenie postępowania administracyjnego. Ustawa wprowadza również zasadę przyjaznej interpretacji przepisów – „w razie wątpliwości co do treści normy prawnej, należy rozstrzygnąć na korzyść strony”.

12-04-2017

Regulacja unijna o ochronie danych osobowych GDPR wejdzie w życie już za 14 miesięcy. Wiele polskich firm wciąż nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, jakie niesie ona konsekwencje dla zarządzania danymi ich klientów czy skali potencjalnych kar za niedostosowanie się do warunków rozporządzenia. Nie mówiąc już o niezbędnych inwestycjach w tym zakresie.

07-03-2017

Najczęstszym źródłem incydentów jest, jak pokazują statystyki, człowiek - jego niefrasobliwość, brak kompetencji, a także zwykła niewiedza. By uniknąć powyższych kłopotów warto zadbać o odpowiedzialne zachowania oraz właściwy poziom wiedzy swoich pracowników. Najprostszym sposobem są oczywiście dobre szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji.

27-02-2017

Niedługo zmienią się regulacje dotyczące ochrony naszych danych osobowych. Zacznie obowiązywać RODO. Wprowadzi zmiany, do których muszą przygotować się nie tylko podmioty przetwarzające dane, ale także my sami. Jakim zapisom warto się przyjrzeć? 

08-02-2017

W przypadku uznania reklamacji towaru, sprzedawca nie może bez naszej zgody zwrócić pieniędzy na kartę podarunkową lub bon. Nie wolno też zmusić konsumenta do wyboru innej rzeczy ze sklepu w tej samej cenie.

10-01-2017

Z dniem 1 stycznia 2017 r. zmianie uległo brzmienie art. 115 Kodeksu cywilnego. Zmiana dotyczy sposobu obliczania terminu do wykonania czynności przypadającego na sobotę. 

22-12-2016

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem pracy kancelarii w okresie świąteczno-noworcznym. 

22-12-2016

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących minionego roku i planów na nadchodzący Nowy Rok. W tych wyjątkowych dniach pragnę Państwu życzyć wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań, zdrowia, pogody ducha, spełnienia wszystkich marzeń.

Adwokat Leszek Adamczyk

06-10-2016

GIODO skierował do organów ścigania zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa oszustwa.

  • „Kancelaria Liberty” „Bądźmy Legalni”, „Legalni z Prawem” rozsyłają masowo maile o odpowiedzialności grożącej za niedopełnienie obowiązku zgłoszenia zbiorów danych do rejestracji.
  • Prowadzony mailing to dezinformowanie przedsiębiorców.
  • Adres e-mail – biuro@kancelaria-giodo.waw.pl oraz treść tej korespondencji noszą pozory działania z urzędu i wprowadzają odbiorców wiadomości w błąd.
  • GIODO nie wzywa za pośrednictwem powyższego maila do rejestracji i nie jest ani autorem, ani inicjatorem tych maili, korespondencja ta nie pochodzi od organu ds. ochrony danych osobowych.
  • Treść maili wskazuje na konieczność dokonania rejestracji zbiorów danych osobowych w terminie 3 dni roboczych – informacje te są nierzetelne, niezgodne z przepisami prawa, w tym z ustawą o ochronie danych osobowych, ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
  • GIODO przestrzega, żeby nie odpowiadać na tę korespondencję.
17-08-2016

Od przyszłego roku właściciele mieszkań mają się uwłaszczyć z mocy prawa na prawie użytkowania gruntu.

Kancelaria Adwokacka LEX PERFECTA

43-300 Bielsko-Biała, ul. Sukiennicza 8,

Telefony: 33 822 32 27,     790 896 079

Godziny pracy : pn-pt - 8:00 17:00

Kancelaria :: Zakres działalności :: Usługi dodatkowe :: Porady online :: Kontakt
wykonanie: www.kompmar.net.pl