Adwokat Leszek Adamczyk - Kancelaria Adwokacka  LEX PERFECTA  w Bielsku-Białej

 

KANCELARIA ADWOKACKA adwokat Leszek Adamczyk

 

Jesteśmy po Twojej stronie!

   AKTUALNOŚCI

 

04-05-2020

W związku z otrzymywaniem wielu zapytań dotyczących funkcjonowania kancelarii chcielibyśmy poinformować, że kancelaria działa normalnie przy zachowaniu zasad higieny i dezynfekcji powierzchni. 

05-03-2020

Zagrożenie związane z zachorowaniem na koronawirusa (SARS-CoV-2) powoduje wiele niepewności wśród pracodawców, którzy analizują jakie mają uprawnienia i obowiązki w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się tego wirusa. Z pomocą dla pracodawców przychodzą kolejne regulacje ze strony organów państwowych.

19-12-2019

W okresie przedświątecznym wiele osób pyta konsultantów infolinii UODO, czy może nadal kontynuować wysyłanie życzeń świątecznych do swoich członków rodziny, klientów bądź kontrahentów. UODO, dbając o spokój zarówno administratorów, jak i osób fizycznych, przygotowało wyjaśnienia na ten temat.

12-12-2019

Podmiot pozyskujący dane osobowe przedsiębiorców z jawnych rejestrów w celu świadczenia usług komercyjnych jest zobligowany spełnić obowiązek informacyjny bezpośrednio wobec tych osób uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w sprawie spółki Bisnode, tym samym zgodził się z decyzją Prezesa UODO w sprawie nałożenia na nią kary pieniężnej.

28-10-2019

Kiedy Sąd może udzielić przerwy w wykonaniu kary pozbawienia wolności?

 

Postanowienie w przedmiocie udzielenia przerwy [ze względów zdrowotnych] może być wydane tylko wobec osoby, która rozpoczęła już odbywanie kary pozbawienia wolności, bez względu na to, czy w chwili orzekania w tym przedmiocie przebywa w zakładzie karnym, czy też na wolności.

11-10-2019

Dane osobowe, są cennym „towarem” rynkowym wykorzystywanym w celach marketingowych i sprzedażowych.

Zdarza się jednak, że w przypadku utraty danych osobowych, kiedy to danymi posługuje się osoba do tego nieuprawniona, dane te użyte są w celach przestępczych, takich jak np. wyłudzanie pożyczek czy kredytów.

Przestępcy wykorzystują skomplikowane techniki informatyczne lub środki socjotechniczne, by wejść w posiadanie informacji o Tobie, w tym o Twoich danych osobowych.

Bywa i tak, że wyrażasz zbyt wiele zgód i dzielisz się bezrefleksyjnie danymi. I o ile nie jesteś w stanie w 100 proc. ich ochronić, to możesz zrobić sporo, by ograniczyć ryzyko ich wykorzystania nie tylko w celach przestępczych, ale przede wszystkim dla ochrony swojej prywatności.

 

20-09-2019

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej popiera stanowisko Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO) w sprawie przeprowadzania kontroli trzeźwości pracowników.

21-08-2019

Zmiany w ustawie o kosztach sądowych wprowadzono przy okazji dużej nowelizacji procedury cywilnej. Co do zasady reforma KPC wchodzi w życie 3 miesiące od dnia ogłoszenia, jednak część zmian, w tym także zmiany dotyczące opłat w sprawach cywilnych zaczęły obowiązywać już od 21 sierpnia. 

15-07-2019

W związku z rozwojem kancelarii do naszego zespołu poszukujemy obecnie kandydata / kandydatki na stanowisko: ASYSTENTA ADWOKATA.
Miejsce pracy: Bielsko-Biała
Współpraca na podstawie umowy o współpracy.

12-07-2019

Wchodząca w życie ustawa o dokumentach publicznych zakazuje wykonywania i handlu replikami np. dowodów osobistych lub praw jazdy. Zdaniem UODO nie każda kopia dokumentu publicznego będzie miała cechy autentyczności, nie mniej podmiot, który skopiuje np. dowód osobisty może odpowiadać za przetwarzanie zbyt szerokiego zakresu danych osobowych.

 

Podszywanie się pod inne osoby, by wyłudzić pożyczki czy kupić np. drogie rzeczy na raty – to najbardziej obrazowe przykłady negatywnych skutków tzw. kradzieży tożsamości. Proceder ten nasilił się za sprawą tzw. dokumentów kolekcjonerskich, które są łudząco podobne do oryginalnych dowodów osobistych czy praw jazdy. Oszuści zamawiali takie dokumenty kolekcjonerskie, ale podawali w nich dane innych osób. Następnie posługiwali się nimi w celach przestępczych. Za sprawą nowej ustawy o dokumentach publicznych, która wchodzi w życie 12 lipca 2019 r., proceder ten będzie utrudniony.

Kancelaria Adwokacka LEX PERFECTA

43-300 Bielsko-Biała, ul. Sukiennicza 8,

Telefony: 33 822 32 27,     790 896 079

Godziny pracy : pn-pt - 8:00 16:00

Kancelaria :: Zakres działalności :: Porady online :: Usługi dodatkowe :: Kontakt
wykonanie: www.kompmar.net.pl